Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Нагадуємо, що 31 березня 2025 року закінчується кампанія декларування за 2024 рік.
Відповідно до норм статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи уповноважені на виконання функцій держави, зобов’язані щорічно до 1 квітня подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Згідно підпункту « ґ » пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є, також, присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді), а тому на них також розповсюджується обов’язок, у порядку і строки визначені розділом 7 вказаного Закону, подати електронну декларацію.
Порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями, за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Наслідки порушення вимог фінансового контролю визначені у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а декларування недостовірної інформації або умисне неподання декларації суб'єктом декларування - у статті 366-1 Кримінального кодексу України.
Звертаємо увагу, що вхід до системи (portal.nazk.gov.ua) здійснюється за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), тому потрібно завчасно отримати або перевірити чинність наявного електронного підпису.
Кваліфікований електронний підпис (КЕП) можна отримати в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів, перелік яких зазначений на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (czo.gov.ua).
Ознайомитися з детальними роз’ясненнями та рекомендаціями НАЗК можна: у Базі знань, у розділі Декларування або коротко ознайомитись із Змінами та доповненнями до роз'яснень щодо фінансової доброчесності