flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Тиврівський районний суд на захисті прав «Дітей війни»

30 червня 2011, 14:37
На сьогодні досить актуальною проблемою для пенсіонерів, які мають статус "Дитина війни", є доплата до пенсії, яку держава виплачує не в повному обсязі.
        Відповідно до ст. 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", дитиною війни є особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення Другої світової війни було менше 18 років.
         Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
      Відповідно до чинного законодавства розмір мінімальної пенсії визначається лише Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (ст.. 28). Інших нормативно-правових актів, які б регулювали дане питання не має.
        Державні соціальні гарантій, передбачені Законом України "Про соціальний захист дітей війни" здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України, що також передбачено в п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, де визначено, що обов'язок з нарахування та виплати доплати до пенсій дітям війни покладено саме на органи Пенсійного фонду України, яким є і управління Пенсійного фонду України у Тиврівському районні.
      Відповідно до ст.. 22 Конституції України конституційні права і свободи людини та громадянина гарантуються і не можуть бути скасовані.
          Таким чином, держава взяла на себе зобов'язання забезпечити реалізацію громадянами своїхконституційних прав.Законом України "Про соціальний захист дітей війни"  реалізовано конституційне право на соціальний захист громадян, які мають статус "Дитина війни", серед яких їм надано право на отримання 30% доплати до пенсії.
          У зв’язку із порушенням, передбаченого права на   виплату соціальної гарантій пенсіонерам, які мають статус "Дитина війни" до Тиврівського районного суду Вінницької області надійшла велика кількість адміністративних позовів до УПФУ у Тиврівському районні про зобов’язання нарахувати та виплати недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу   «Дитині війни». 
           Тиврівським районним судом Вінницької області станом на 25.05.2011 р. розглянуто 1400 справ   адміністративного провадження за позовами пенсіонерів, які мають статус "Дитина війни" до УПФУ у Тиврівському районні про зобов’язання нарахувати та виплати недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу   «Дитині війни». 
          По даним категоріям справ Тиврівським районним судом Вінницької області винесено постанови, які після набрання законної сили, є обов'язковими для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягають виконанню на всій території України. У разі винесення судом постанови у порядку скороченого провадження, вони підлягають до негайного виконання та направляються працівниками апарату Тиврівського районного суду Вінницької області до УПФУ у Тиврівському районні.
           Однак, у разі невиконання рішення суду в добровільному порядку, особа на користь якої винесено рішення може звернутись до суду з заявою для отримання виконавчого листа, який направляються у відділ державної виконавчої служби для примусового виконання.
          Слід також зазначити, що відповідно до ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, тобто звертатися до суду з вимогою про зобов’язання нарахувати та виплати недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу   «Дитині війни» потрібно за шість місяців до часу звернення до суду.       
        При зверненні до суду із позовною заявою про зобов’язання нарахувати та виплати недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу   «Дитині війни» подаються такі документи : адміністративна позовна заява та її копія, дві копії паспорта та ідентифікаційного номера позивача, дві копії довідки УПСЗН у Тиврівському районі та її копія про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, дві копії пенсійного посвідчення, довідка про перебування на обліку в УПФУ у Тиврівському районні та її копія.
 
 
                                                                                                                                  Костюшко-Царук О. Е.
                                                                                                                               Керівник апарату Тиврівського районного суду Вінницької області